Proč nakupovat na Aliexpress

O zahraničních obchodech se čím dál častěji mluví a Aliexpress patří mezi ty nejskloňovanější z nich. Pokud nechápete, proč má nakupování přes půl světa takový úspěch a proč se k němu uchyluje v České republice čím dál více lidí, určitě to pochopíte, až zjistíte, jaké výhody vám může zahraniční tržiště Aliexpress přinést.

Vysoká bezpečnost

Ačkoliv toto není první faktor, na který bude hledět zákazník, který předně shání něco originálního a levného, je bezpečnost a propracovaný systém jednou z velkých výhod Aliexpressu. Právě díky němu si získává mnoho příznivců po celém světě, kteří se sem rádi vracejí. U Aliexpressu máte jistotu, že, jakožto prověřené internetové tržiště, vás neokrade a ani nenechá nikoho, aby vás okradl. Můžete nakupovat od prodejce z druhé strany světa, kterého vůbec neznáte a díky chytrému technickému řešení máte velkou jistotu, že vše proběhne tak, jak má. Mezi hlavní „pojistky“ bezproblémového nákupu patří:

  • Možnost reklamace poškozeného zboží
  • Vrácení peněz v případě, že zboží nedorazí
  • Bezpečné stránky pro internetové platby i z hlediska osobních údajů
  • Hodnocení spokojenosti, na základě kterého určitě spolehlivost druhé strany

Velice levné zboží při stejné kvalitě

Je jasné, že hlavním důvodem, proč si Aliexpress získal tolik lidí po celém světě, jsou jeho ceny. Ve srovnání s Českou republikou zde nakoupíte velice levně. V tomto případě však levné, někdy na naše poměry až „podezřele“ levné, jak by si mnozí řekli, nemusí znamenat nekvalitní. Nízká cena je dána tím, že nakupujete přímo od výrobce a neplatíte přitom několik zprostředkovatelů. Samozřejmě doprava přes půl světa něco stojí. Ačkoliv je u zboží psáno „doprav zdarma“, může být tento poplatek zahrnutý v ceně zboží. To však nic nemění na faktu, že za sortiment z Číny, který u nás nakoupíte v obchodech, zaplatíte přepravní poplatky také, aby se firmám prodej vyplatil. K tomu je navíc účtováno mnoho dalších poplatků pro různé zprostředkovatele a mezi-prodejce. Po připočtení dalších nákladů, které se vás při nákupu od přímého prodejce netýkají, se pak mnohé obchody u nás tváří jako „vyšší kategorie“, ale ve skutečnosti nabízejí stejné položky, které seženete na Aliexpressu.

Obrovský výběr zboží

Další nespornou výhodou Aliexpressu, jakožto tržiště, na kterém může své zboží prodávat každý, je obrovský výběr, jež zde máte. Mnoho obchodníků z celého světa zde nabízí svůj sortiment a tak na Aliexpress víte, že zde najdete ještě více věcí, než na největších českých e-shopech. V Číně každým dnem vznikají novinky či vylepšení stávajících produktů. Při nakupování od zdroje je můžete pořídit ještě dříve, než se dostanou do obchodů u nás. Ať už sháníte elektroniku, oblečení, kosmetiku, ale i věci pro vaše domácí mazlíčky nebo speciální vybavení pro vaše méně známé hobby, na tomto čínském tržišti naleznete prakticky cokoliv.