Jak hledat výrobky na aliexpressu

Mnohdy se novým zákazníkům na Aliexpress stane, že je ohromí velké množství prodávaného zboží, ale přitom nevědí, jak se v něm vlastně zorientovat. Proto pro vás máme rychlý přehled toho, jak můžete najít to, co potřebujete nebo to, co by vás mohlo potencionálně zajímat. Aliexpress umožňuje používat hned několik způsobů vyhledávání.

Rychlá nabídka

Po otevření stránky aliexpress.com se vám ihned objeví nabídka nejvíce oblíbeného a kupovaného zboží, které by se vám mohlo líbit. Jedná se jen o inspiraci k nákupu a výrazné slevy. Pokud vás baví tyto akce prohlížet, můžete si aktualizovat stránku (klávesa F5 nebo nové potvrzení načtení adresy stránky), aby se vám zobrazily další produkty, které jste ještě neviděli. Samozřejmě je tu pak i možnost cíleného vyhledávání produktů – s tím si poradí několik nástrojů:

  • Postranní menu
  • Fulltextové vyhledávání
  • Aplikace s vyhledáváním dle obrázků

Postranní menu

Nejblíže klasickým e-shopům je menu v levé části stránky. To obsahuje různé kategorie, do kterých obchodníci své zboží zařazují. Pokud například sháníte šperky nebo oblečení, máte možnost se přes menu proklikat ke konkrétním specifikacím, jako jsou například trička nebo prstýnky. Rozšířená nabídka se vám objeví ihned, když na jednu z hlavních položek najedete kurzorem myši. Po výběru celé kategorie nebo její části následně můžete používat drobnější filtry pro upřesnění vašich specifických požadavků.

Fulltextové vyhledávání

V horní části stránky aliexpress.com najdete lištu určenou pro rychlé fulltextové vyhledávání. Na základě zadaného výrazu se vám zobrazí zboží, které mu nejvíce odpovídá. Pokud již máte konkrétní představu, co byste si chtěli koupit, je toto nejjednodušší cesta, jakou lze zvolit. Do horního políčka vložte co nejpřesněji své požadavky – například pokud sháníte tričko s krátkým rukávem a ve žluté barvě, napište všechny tyto údaje. Vyhledávání je lepší provádět v angličtině. Pokud si s cizím jazykem neporadíte, lze využít pro převod do angličtiny internetový překladač. Stejně jako celá stránka, i vyhledávání funguje v češtině, ale jen částečně a nedokonale. Sice naleznete alespoň přibližnou shodu zboží s vámi zadaným heslem, ale anglické fráze jsou vždy rozsáhlejší a přesnější.

Aplikace s vyhledáváním dle obrázků

Poslední a asi nejchytřejší možností, jak na Aliexpressu najít zboží dle svých představ, je vyhledávání podle obrázku. Pokud narazíte někde na hezké šaty či třeba hodinky nebo mobilní telefon, jednoduše vložíte fotku tohoto produktu a objeví se vám shoda, jaký sortiment Aliexpressu mu nejvíce odpovídá. Tuto skvělou vychytávku však nenabízí internetová stránka aliexpress.com, ale pouze mobilní aplikace. Po jejím otevření vedle vyhledávacího řádku zvolte ikonku fotoaparátu, vyfoťte snímek produktu či jej nahrajte z galerie a rázem se vám zobrazí nabídka.