Online stránky vs. aplikace aliexpress

Mnoho lidí dnes využívá k brouzdání po internetu svůj mobilní telefon nebo tablet, někdy dokonce více než počítač. V takovém případě určitě každý ocení, že se do internetového tržiště Aliexpress může podívat nejen přes internetový prohlížeč, ale i přes mobilní aplikaci. Nakupovat zde lze úplně stejně, ale každá z platforem nabízí trošku jiné možnosti a jiné uživatelské prostředí. Můžete si vybrat, jaký ze systémů vám bude nejvíce vyhovovat nebo dle potřeby používat a kombinovat oba.

Kde sehnat stránky a aplikaci?

U webového rozhraní Aliexpressu nebude mít zřejmě s přístupem nikdo problém. Přesto stojí za připomenutí adresa aliexpress.com, díky které se dostanete nejjednodušeji na toto internetové tržiště. Pro instalaci mobilní aplikace potřebujete tablet nebo chytrý telefon. Samotná aplikace se jmenuje „AliExpress – Smarter Shopping, Better Living“ a je samozřejmě nabízena zdarma. Ke stažení je pomocí odkazu a QR kódu na aliexpress.com i v oficiálních obchodech s aplikacemi. Lze ji používat na dvou nejčastějších typech operačních systémů:

  • Android (ke stažení v Google Play)
  • iOS (ke stažení v App Store)

V čem je výhodnější aplikace?

Samozřejmou a velkou výhodou, se kterou se v porovnání se všemi internetovými stránkami setkáte, je to, že aplikaci máte vždy prakticky po ruce. Díky tomu můžete Aliexpress prohlížet prakticky neustále, když budete mít volnou chvilku. Na rozdíl od webové verze si zde lze zobrazit ceny rovnou v českých korunách a nemusíte tak pořád pracně převádět měny ať už v hlavě nebo na kalkulačce. Dalším nesporným plusem jsou cenové akce, které se mnohdy nabízejí pouze uživatelům aplikace a které po přístupu na adresu aliexpress.com nenajdete. Nemusíte si však dělat starosti, že by na webové platformě byla o slevy nouze. Co však na klasickém internetovém obchodě aliexpress.com chybí, je možnost vyhledávat zboží podle fotografie, kterou máte v galerii či vyfocením věci, na kterou jste narazili a kterou byste rádi zakoupili.

V čem jsou výhodnější stánky?

Aplikace je moderní způsob nakupování, na druhou stranu i webová prezentace má mnoho výhod. Dostanete se na ni nejen z mobilních telefonů, ale také ze všech stolních počítačů a notebooků s připojením k internetu. Na rozdíl od aplikace umí přeložit celé stránky do češtiny. Překlad sice není dokonalý a kompletní, ale úplným neangličtinářům ušetří mnoho času s neustálým vyhledáváním frází ve slovníkách a v překladačích. Některé možnosti ovládání účtu jsou v aplikaci omezeny a je lepší k nim přistupovat přes aliexpress.com. U webové prezentace nemusíte myslet na to, abyste měli stále aktuální verzi. V neposlední řadě stojí za zmínku, že do aplikace si na rozdíl od internetového prohlížeče nenainstalujete doplňky, jako jsou například cash-back portály, díky kterým můžete ušetřit.